آشنایی با این خصوصیت ها و نقاط قوت و ضعف هر یک از متریال های موجود می تواند در انتخاب بهترین متریال جهت طراحی نما موثر باشد. هدف این شرکت توسعه فناوری یووی در ایران و خاور میانه است. این چوب در ایران با عنوان چوب روسی نیز مشهور است. نصب این ورق ها به عنوان یکی از مصالح نمای خشک آسان و سریع بوده ؛ در برابر عوامل جوی مانند تابش آفتاب تغییر رنگ نمی دهند ، وزن آنها سبک بوده و به آسانی نیز قابل شستشو هستند . اول بحث وزن آن است که به دلیل نوع متریال آن بسیار سنگین است و دوم بحث پاشش آب آن استکه کنترل آن به مراتب سخت تر از نوع اب نمای سنگ ساختمانی است. ورق های کامپوزیت دارای وزن کمی حدود ۸-۵ کیلوگرم در هر مترمربع می باشند که در مقایسه با دیگر سبکی وزن مصالح از قبیل سنگ، شیشه و سیمان دارای پایین ترین وزن ممکن می باشد. فضای ایجاد شده تعرق نما را تسهیل نموده و گردش هوا در پشت پنل از تجمع بخار آب جلوگیری می کند. هوای متحرک در کانالها و فاصله ایجاد شده بین نما و دیوارهای ساختمان از نفوذ آب باران به داخل ساختار ساختمان جلوگیری می کند و باعث حفاظت بیشتر از مصالح و اجسام می گردد.

قیمت اجرای آجر نسوز نما

تنوع طرح و رنگ چوب های مورد استفاده در طراحی نما از ویژگی های مثبت این متریال به شمار می رود. نمای بیرونی ساختمان به سبک رومی در تمام دنیا طرفدار دارد، در ایران نیز میتوان به وفور این مدل طراحی بیرونی را در شهر دید. 1. مقاومت رطوبتی : ورقه های HPL به علت تراکم زیاد در برابر آب و بخار آب مقاوم است . لکه های رنگ: در چنین مواردی بهتر است به دستورالعمل های سازنده رنگ مراجعه شود. که همچنین عوامل دیگری از قبیل ضوابط شهر سازی و شهرداری ، بافت و اقلیم منطقه ، بودجه و سلیقه کارفرما در امر دیزاین موثر خواهد بود. باعث محافظت در برابر عوامل جوی می شود. در این روش نیز چوب را 220 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا استحکام آن در برابر عوامل خارجی بالا رود. این قلاب ها در قسمت فوقانی دارای یک سوراخ M8 می باشد که برای تنظیم ارتفاع قلاب به وسیله بولت و یا مهار کردن آن بر روی پروفیل مورد استفاده قرار می گیرد. نما، اولین جز در ارتباط با مخاطب است که باید از تمامی جهات زیبایی شناختی مورد بررسی قرار گیرد. کافی است در انتها سطح پانل با مقادیر زیادی آب شسته شود.



  1. مرغوبیت بالا در صنعت ساخت و ساز


  2. بررسی وضعیت موجود (مجاورت ها)


  3. بدنه درونی اتوبوس ها


  4. عدم ایجاد ضایعات ساختمانی و سرو صدا


  5. نیاز به نیروی متخصص برای اجرای نما بدون داربست




در این سیستم نصب اتصالات ( پیچ، پرچ، … ) بر روی سطح چوب دیده نمی شود. نما سرامیک خشک: در نمای سرامیک خشک ساختمان, طراحی نما صرافی (visit site) ملات وجود ندارد و از پیچ و قلاب برای نصب سرامیک استفاده می شود. اما انتخاب ضخامت ورق و روش نصب آن در این چنین شرایطی از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود . در سالهای گذشته که هزینه آهن آلات و مصالح مصرفی اجرای نمای کامپوزیت درصد کمی از هزینه های نما را داشت،دقت بر روی این مساله خیلی مهم نبود. است. که این مساله در ابر شهرهای با آلودگی های بالای صوتی بیشتر نمود پیدا میکند. با این شرایط کاربرد اصلی این روش از اجرا در ساختمانهایی است که هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمیشود. که این امر در بسیاری موارد موجب اجرای بیکیفیت و عدم نظارت درست می شود. در حال حاضر استفاده ازورق هایی با ضخامت 10-6 میلیمتر برای پوشش های داخلی و خارجی ساختمان ها معمول است . ایمیل شما ایمیل شما الزامی است ایمیل وارد شد نا معتبر است ایمیل ها به طور معمول با "www." شروع نمی شوند. اغلب هتل های دارای نمای خارجی غیر معمول هستند. بنابراین سیستم نمای خشک کاربرد فراوانی در ساختمان ها دارد.نخستین بار در دهه ۷٠ میلادی، معمارانی در کشور آمریکا تصمیم به نصب سنگ بر روی آسمان خراش های عظیم به روش خشک را گرفتند. همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید این ویلا دارای یک آشپزخانه برای پخت و سرو غذا و نوشیدنی در محوطه نیم باز مسکونیست .

که با توجه به اینکه در ایران با این مشکل مواجه هستم توصیه می گردد این عمل انجام شود. شما در اولین گام برای طراحی نما ویلا خود به شرکت مورد نظر مراجعه میکنید و سپس طرح ها و الگوهای مختلف آن را میبینید و با دقت لازم بهترین نوع نما را انتخاب میکنید. نیاز های امروز شهر نشینی توسط کارخانجات و شرکت های مختلفی برطرف می شوند. امروز نمای خارجی ساختمان در بحث دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته است ، چرا که افراد قبل از هر چیز در مواحهه با ساختمان با مدل و سبک نمای خارجی آن برخورد میکنند. در طراحی آشپزخانه از هارمونی گرم به شکل جالب توجه ای استفاده شده . ۴- یکی دیگر از نمونه های جذاب در طراحی نمای ساختمان رومی ، تصویر بالا است که برای نمای ساختمان ویلایی ایده هوشمندانه ای به نظر می رسد. در این مطلب از دکوراسیون، شما می توانید تصاویری از نمای ساختمان ۲۰۱۹ که توسط مهندسان معماری مجرب در سبک های زیبا و مطابق متدهای روز دنیا طراحی شده اند را مشاهده نمایید. قطر این سرپوش ها ۱۰/۷۵ میلی متر است. با توجه به ساختار پانل های ترسپا و روکش طبیعی آن نمی توان پانل ها را نورد یا خم کرد.

قرارداد اجرای نما

قلاب ها با استفاده از پیچ های استنلس استیل با قطر ۶ میلی متر و طول ۱۱٫۵ میلی متر به پشت پانل های ترسپا پیچ می شود. خاصیت ضد چسبندگی پانل ها این امکان را می دهد که سطح آن به سهولت با استفاده از آب و محلول های نظافت خانگی تمیز شود. از پارچه های نرم و تمیز که به سطح پانل آسیب نمی راسند استفاده شود. در صورت آسیب دیدگی پانل باید آن را با پانل جدید تعویض نمود. در این مقاله کوتاه قصد داریم شما را با مقوله طراحی نمای ساختمان و به ویژه نمای ساختمان مدرن آشنا کنیم. 1. تراکم ورق : تراکم بالای ورق HPL یکی از مهمترین بخش این متریال می باشد . ورق کامپوزیت آلوتک دارای 15 سال گارانتی و 10 سال بیمه ایران میباشد. 1300 میلیمتر بوده ؛ اما با ابعاد دیگر هم در ایران تولید و وارد میشود . مقاومت این متریال تا حد قابل توجهی نسبت به چوب یا سیمان بالاتر بوده و در عین حال ظاهر مناسب و زیبایی را نیز به وجود می آورد. قسمتهای آن در داخل خمیر سیمان ملات و دوغاب قرار گیرد تا از زنگزدگی آنها جلوگیری به عمل آید . دمای هوا در جلو و پشت پنل باید همواره یکسان باشد. این ترکیب پس از قرارگرفتن در دمای بالای 180 درجه سانتی گراد و فشار 80bar تبدیل به صفحات محکم با مشخصات فنی ویژه می شوند . 2. مقاومت حرارتی : ورقه های hpl نسبت به شوک حرارتی مقاوم است و دمای خشک را تا 180 درجه سانتیگراد تحمل میکند .

ورق های HPL چیست ؟

در طراحی نمای ساختمان های بلند باید توجه کنید که ایجاد تنوع بیش از اندازه در نما سبب می شود تا نمای ساختمان شما سادگی و خوانایی خود را از دست بدهد. هر چند شاید لازم باشد که در شهر هایی با آلودگی هوای بالا مانند تهران، سطح پانل ها هر چند وقت یک بار شسته شود. نورپردازی در سطح نما کاملا مناسب به نظر می رسد و زیبای نمای مدرن ویلا را دوچندان کرده است . در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . امکان پذیر است که به همین دلیل نمی توان به درستی راجع به زمان اخذ تاییدیه کمیته نما برای نمای کلاسیک ، اظهار نظر کرد. بعد از بازرسی دوم توسط پیمانکار لوله کشی و برق کشی، تاییدیه بستن دیوارها به شما اعلام می شود. و شما با توجه به شرایط و موقعیت اقلیمی خود میتوانید این نمونه هارا بعنوان الگوی طراحی استفاده نمایید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که با جستجو در این انجمن بتوانید هر موضوعی را در رابطه با استارتاپ ها پیدا کنید. البته استفاده از ورق های اچ پی ال (HPL) در نماهای منحنی نیز امکان پذیر است . ورق های HPL چیست ؟ نمای مینرال چیست؟

با توجه به این مزایا و موارد بسیار دیگر می توان گفت ورق های اچ پی ال (HPL) گزینه مناسبی برای طراحی نمای ساختمان می باشند . ورق های اچ پی ال (HPL) شرایط بسیار مناسبی را برای طراحی نما در اختیار طراح قرار می دهند . در طراحی ویلای دوبلکس فوق شاهد ظرافت بی بدیلی در تمامی بخش ها هستیم . نمای بیرونی هتل مارینا بی سندز از سه ساختمان مشابه تشکیل می شود که سازه ای شبیه به یک تخت موج بر روی آنها قرار دارد. پانل های ترسپا از هرگونه تعمیرات و نگهداری که معمولا برای چوب استفاده می شود بی نیاز است. لایه رویین پانل های ترسپا که از مواد شیمیایی ترکیب شده است، رنگ های اسپری را به خود جذب نمی کند. با توجه به حرکات انبساطی چوب در نظر گرفتن درز بین پنل ها الزامیست، این درزها می بایست در نقاطی که پنل های ترسپا با متریال های دیگر( مانند سنگ، شیشه، ورق آلومینیم) تلاقی می کند حتماً رعایت شود. به یاد داشته باشید که در استفاده از وسایل تزئینی زیاده روی نکنید. چه طبقه همکف باشید و چه طبقه دوم ، دسترسی به آشپزخانه به سادگی امکانپذیر است . چنانچه دیوار به طور کامل و عمودی هم تراز ( یا به عبارت دیگر” شاغول”) نباشد، می توان از یک شبکه غالبا آهنی به عنوان تکیه گاه دوم برای تنظیم فاصله ستون ها استفاده کرد.