تنوع در رنگ یا قدرت طراحی و پایین بودن وزن کامپوزیت که باعث کاهش بار مرده ساختمان می گردد از دیگر محاسن آن می باشد. عواملی که در محاسبه هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان موثر می باشند. نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر بیرونی برای ظاهر ساختمان است. از دیگر نقاط قوت فایبر سمنت برد این است که در برابر رطوبت، آب، آتش، ضربه، حشرات و اشعه ماوراء بنفش مقاوم است که از این جهت فایبر سمنت را به مصالحی مناسب در صنعت ساختمان مبدل ساخته است. اگر ویلای شما در مناطق ساحلی کشور قرار دارد این سبک دکوراسیون داخلی میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. شیشه کرتین وال هم تولید داخل دارد و هم برند های خارجی. همچنین تمامی جوش های صورت گرفته در زیرسازی نمای کرتین وال مانند هر قسمت دیگری باید بر اساس استاندارد های شرکت ملی ساختمان صورت بپذیرد و توسط مامور کنترل جوش مورد بررسی قرار بگیرد. اگر نیاز به اجرای نمای کرتین وال و فریم لس دارید، و می خواهید در این زمینه مشاوره های تخصصی هم ببینید، با ما ارتباط بگیرید. کمی آهسته تر حرکت کردم و به دنبال منبع این عطر فوق العاده می گشتم. مساله این است. طی روند ساخت و ساز با کارگران کمی سروکار داشتم که ایده ای در خصوص صنعت ساختمان سازی و استاندارد های آن نداشته باشند.  • 3-2- انواع طراحی نمای ویلا


  • مدل روستاهای فرانسوی


  • 4- دارای لاستیک جهت آب بندی ، هوا بندی


  • نماسازی با سنگ های منظم


  • حداقل ضخامت سطح تراز در زیرسازی باید ۳ سانتیمتر باشد


  • ساختار و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته


  • نظرات (0)


  • آلومينيوم کامپوزيت پانل نانو
ممنوع است. تیرچه های مورد استفاده می بایست استاندارد بوده و مطابق جداول ارائه شده در نقشه های سازه از لحاظ تعداد ، نوع و رده آرماتورها سفارش داده شود. شکستن و از بین بردن کاور بتن تیرها و تیرچه ها و نیز هرگونه عملیات جوشکاری بر روی میلگردهای این اعضا به منظور نصب هرگونه قطعات الحاقی ممنوع می باشد. خم کردن میلگردها در دمای محیط پایینتر از 5- درجه سانتیگراد ممنوع است. در صورت استفاده از بلوک های پلی استایرن به منظور تامین عرض بتن جان T شکل تیرچه ها معادل 10 سانتیمتر مطابق مقررات ملی، لازم است عرض پاشنه تیرچه حداقل 14 سانتیمتر باشد. از بلوک پلی استایرن مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 11108 با چگالی مناسب و مواد کندسوز استفاده شود. محل های بتن ریزی از هرگونه مواد زائد از جمله دانه های پلی استایرن و سایر نخاله های ساختمانی عاری گردد. اجرای نمای گرانولیت چیدمان و آرایش صحیح خاموت و سنجاقی ستون در کل ارتفاع ستون به ویژه در محل تقاطع تیر به ستون (مطابق بند 9-23-3-2-2-3 الی 6 از مبحث نهم مقررات ملی ساختمان - ویرایش سال 1392) صورت گیرد. زمان انتقال بتن از محل ساخت تا محل بتن ریزی (مطابق بند 9-8-2-5-1 از مبحث نهم) به 45 دقیقه محدود شو. سوراخ های بلوک های مجوف در محل کلاف عرضی و کناره ها به منظور جلوگیری از ورود بتن به داخل بلوک، مسدود شود.

اجرای نما در ساختمان

ساختار مجوف تایل ها باعث می شود که وزن آن پایین بیاید و از سنگین شدن پوشش نما جلوگیری کند. ناودان ها، سایه بانها، پیش آمدگی های سقف و بالکن ها ایجاد سایه های خاصی بر روی نما می کنند . تنظیم فواصل خاموت تیرها در طول تیر و همچنین کاهش فواصل آنها در نواحی بحرانی مطابق با نقشه و بازبینی مجدد فواصل خاموت تیرها بعد از تیرچه گذاری سقف صورت گیرد. اجرای مناسب کلاف عرضی در سقف تیرچه و بلوک از لحاظ ابعاد ،راستا و همچنین آرماتور گذاری آن کنترل شود. طراحی سقف های شیبدار بایستی به شکلی صورت گیرد که از ریزش برف و باران بر روی اجزای دیگر ساختمان و همچنین بر روی پیاده روها جلوگیری شود. همچنین اعمال بار (ناشی از فشار بتن ریزی ، قالب بندی و یا دکفراژ قالب ها) به دیوار پلاک های مجاور ساختمان در حال احداث ، مجاز نمی باشد. 4- لازم است هرگونه تغییر یا اصلاح نقشه در هر مرحله از اجرای ساختمان به تایید طراح سازه مندرج در پروانه برسد و به مراجع صدور پروانه گزارش شود. همچنین در حین بتن ریز سقف لازم است که آرماتورهای حرارتی به بالا کشیده شود و از روی سطح بلوک ها فاصله گیرد. ابعاد ستون در محل هسته اتصال طوری اجرا شود که برابر با همان مقطع ستون در محل زیر سقف باشد، این امر درخصوص موارد تغییر مقطع ستون نیز صادق می باشد.

البته این امر و شخصیت پردازی در طراحی نما کاملاً وابسته به طراح است. رعایت ضخامت دیوارهای ساختمان مطابق با نقشه های معماری و جزئیات عایق حرارتی دیوارهای مجاور خارج و فضای کنترل نشده ضروری است. آرماتوربندی راه پله شامل دو شبکه ای بودن آن، تنظیم فاصله بین شبکه ها، تنظیم کاور، رعایت خم انتهایی آرماتورها ، رعایت طول مهاری و طول وصله و لازم همچنین اجرای صحیح ضخامت دال آن مطابق نقشه صورت پذیرد. همانطور که می دانید شاکله ی اصلی در طراحی نما و اجرای نما متریال ها هستند. یک تکنولوژی دیجیتال و پوسته الگوریتمیک به وسیله ابزار های ساخت به وجود آمده و سازه ایی زیر آجر های نما قرار گرفته است که باعث شده سطح آن به شکل مواج شود. این پنج بالکن دارای یک منظره زیبا و سبک طراحی شده است. قیمت طراحی نما ساختمان (برو منبع) این تیم آجر را به عنوان ماده پیکسلی انتخاب کرده است که متناسب با طرح است و می تواند با بافت بلوک پیکربندی شود. دیوار حیاط ویلا از مصالح گرانقیمت نیست و جالب است که باز هم از فرم های منحنی اینبار در رنگ بندی سفید ، طوسی استفاده شده .حتی میز و صندلی نشیمن هم از الگوی دایره پیروی می کنند . کاشی های موزائیکی ریز با سایه روشنی از چند رنگ مشابه و متناسب، بافت زیبایی به دیوار پشت اجاق می بخشند.